Po Francii 3

Moliets

Jedno z mnoha malých městeček na břehu oceánu. Vysoké vlny jsou vhodné k ježdění na surfu nebo bodyboardu (viz video). Dlouhé písečné pláže v okolí centra jsou vybavené veškerým potřebným komfortem jako jsou stánky s občerstvením a suvenýry, houpačky a kolotoče a podobně. Pokud popojdete dále od civilizace, najdete klid skoro jako na opuštěném ostrově. Hned vedle pobřeží se rozkládá přírodní ptačí rezervace, v které můžete snadno narazit na spoustu ptáků - čeho asi jiného.Lac d’ Aubert a Lac d’Aumar

V okolí jezer Lac d’ Aubert a Lac d’Aumar se nachází turistický ráj. Průzračný vzduch, křišťálová voda v jezerech, ve kterých se dá i koupat, obzory plné horských štítů. A protože oblast je trochu stranou, je zde turistů jenom podkritické množství.


Pic de Pahule

Tento kopeček má několik nesporných výhod. Dá se k němu autem dojet až do výšky 2200 metrů, z jeho vrcholu je dokonalý panoramatický rozhled a je vidět Breche de Roland, neuvěřitelná štěrbina v žulovém masivu propojující Francii a Španělsko.Gavarnie - Pyreneje, La Grande Cascade

Cirque deGavernie je hluboké ledovcové údolí se stěnami vysokými až tisíc pět set metrů. Na konci údolí je vodopád vysoký čtyři sta metrů. Cesta údolím je pohodlná, přesto si ve městečku Gavarnie můžete půjčit koně nebo osla. To znamená, že celou cestu potkáváte turisty tažené koňmi a osly tažené turisty.


Lascaux II

Jeskyně Lascaux s paleontologickými malbami byla objevena nedávno - v roce 1940. Stejně jako jinde takovou raritu chtěli vidět turisté, kteří v jeskyni navíc dýchali a vydávali teplo. To se nelíbilo nástěnným malbám a později i samotným Francouzům tak moc, že si jeskyni Lascaux nechali pro sebe. Pro turisty vytvořili její přesnou kopii – Lascaux II. Tvrdí, že od originálu se liší kdekoliv maximálně o pět milimetrů, a ve velkém do ní vodí turisty. Dokonce pro ně mají výklad v angličtině a možná i v jiných jazycích.


Cascades de Gimel

Gimel je malá vesnička se zajímavou historií. Leží na úzké průrvě, kterou stéká voda v osmdesát metrů vysoké kaskádě. Na mostě přes tuto průrvu se vybíralo mýtné a z něho si živil i místní hrádek. Dnes se vybírá pouze za vstup na prohlídkovou trasu a z toho se hrad neuživí. Jeho stav tomu odpovídá. Zato je tu nádherně a místní mají rádi turisty.


Etange de Ruffaud

Uprostřed lesů se nalézá ráj pro odpočinek důchodců. Klidný kemp, spousta lesů v okolí vhodných na procházky, čisté jezero a restaurace s výhledem na okolí. A všude kolem není ani stopa po výdobytcích moderní civilizace. Prostě ráj.


Chaudes-Aigues

Nejteplejší pramen v Evropě. Něco takového musíte vidět. V malém městečku pod schody nenápadného domu je trubka, z které teče horká voda do kanálu, skoro tři sta litrů za minutu. Naštěstí jsou zde i zajímavější, i když chladnější prameny. Například termální vodou vyhřívaný bazén.


Carcassonne

Pevnost je opravená a se svými četnými zákoutími a hradbami vypadá přesně jako ve stejnojmenné stolní hře. Jinak se město nachází v centru oblasti proslavené pěstováním levandule, což určuje nabídku všech místních obchodů se suvenýry.


Most u Millau

Most, který změnil dopravní spojení středu Francie se Španělskem. Výška nejvyššího pilíře přesahuje výšku Eiffelovky. Za zaznamenání stojí porovnání historie této stavby a její ceny s velkými dopravními stavbami u nás. Zkuste hledat tady.


Parc du Chaos de Le Monpelliere le Vieux

Veliké skalní vápencové město. Desítky roztodivných skalních útvarů mezi kterými se můžete projet vláčkem. Můžete také použít značené turistické cesty. Tuhle bránu považují Francouzi za jeden ze symbolů Franci.