pondělí 2. dubna 2018

Velikonoce v Dolomiti Superski


Tentokrát to vyšlo dobře. Odjeli jsme v úterý 27.3. večer a ráno jsme dorazili na naše oblíbené parkoviště Colfosco. A protože bylo hodně sněhu a docela pěkně, tak jsme přes sjezdovku Vallon (ta se prostě musí) vyrazili na Marmoladu. Moc krásná cesta a hodně vysoko. Cestou dolu byla trochu mlha, ale moc pěkné svezení. A navečer jsme končili na sluníčku v hospodě na Edelweiss.


 Bydleli jsme daleko v Ties. Bylo to pěkné a levné ubytování, ostatně v době, kdy jsem ho sháněli, tak jediné široko daleko. Ve čtvrtek hlásili zataženo a sněžení. Ale zase z Colfosca jsme vyrazili druhým směrem přes sedlo Gardena do Gardeny (skvělá černá sjezdovka cestou) a dále přes  Santa Cristiana metrem a dalšími vleky na Sečedu. Odtud jsme sjeli do ještě kousek směrem na St. Ulrych, ale dole bylo už bahno a tak jsme to obrátili zpět. V tomhle údolí bylo docela slušně. Jenom cestou dolů ze sedla Gardena jme pořádně zasněžili. 


Pátek jsme vyrazili na Kronplatz. Počasí docela ušlo. Dole bylo zase hodně bláto. Oběd jsme dali na Olangu a byl skvělý. Ostatně jsme tam potkali známe ze zájezdu Víkendu.

Na sobotu napadlo dost sněhu. Tak jsme vyrazili zase na Colfosco a dali pár sjezdovek nalevo i napravo. Potom jsme vyjeli na Vallon, ale sjezdovka byla zavřená kvůli sněhu. Tak jsme pojezdili na druhé straně až k La Vill a červené okolo Pralongia. Lehké dlouhé lyžování.

Na neděli byla celkem dobrá předpověď ale velký vítr. Konečně jsme se vydali na cestu kolem Selly. Část byla zavřená, ale stihli jsme z Colfosca zeleným směrem až na Passo Pordoi a zpět. Ke kladům tohoto dne patří nově otevřená lanovka na Plan de Gralba a jídlo v hospodě Fodom ve výšce 2090mnm. Nakonec jsme to stihli ještě na Colfosco a večer zakončili tradičně na sluníčku v hospodě Edelweiss.

V pondělí už jsme neměli permici a tak jsme jeli vyzkoušet, zda sedlo delle Erbe je opravdu zavřené. Bylo. Ale dopadlo to skvěle. Krásná procházko po okolních kopcích, kde mají vyróbovanou okružní cestu. Přesně tak, aby turisté dostali hlad a najedli se v restauraci se skvělým výhledem na okolní kopce a stejně skvělou obsluhou. A potom už jen nutná cesta domů se zastávkou v kolonách a v nákupáči na Breneru. 
340EUR ubytování, 693EUR permice pět dní, 100EUR nafta, dálnice, parkování, 290EUR jídlo a nákupy - 36k CZK